Zespół

Justyna Morawska Lenartowicz

Justyna Morawska - Lenartowicz

Psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży i par, które zmagają się z wyzwaniami takimi jak zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, regulacją emocji, stresem i problemami w pracy oraz trudnościami w relacjach.

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym wykorzystując również techniki tzw. III fali zwłaszcza Terapii Dialektyczno – Behawioralnej oraz mindfulness. Swoją pracę z pacjentem opieram na wzajemnym zaufaniu, partnerskiej współpracy i akceptacji.

Jestem magistrem międzynarodowego wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim -WISP oraz psychoterapeutką poznawczo – behawioralna (Centrum CBT Szkoła posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej). Ukończyłam wiele szkoleń i uczestniczyłam w licznych warsztatach dotyczących m.in. pracy z rodziną, diagnozy ADHD, pracy z syndromem DDA/DDD i zaburzeniami osobowości. Dodatkowo ukończyłam, kierunek Zarządzanie – socjologia biznesu i mediów na Akademii Leona Koźmińskiego.

Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywałam w Centrum DBT Emocje, Oddziale Dziennym Szpitala Psychiatrycznego oraz Poradniach Specjalistycznych. Dodatkowo w swoim życiu zawodowym zajmowałam się nie tylko psychologią, ale również strategią rozwoju marek w międzynarodowych korporacjach. Te doświadczenia pozwoliły mi poznać różne środowiska, zmierzyć się z różnorakimi zadaniami, doświadczyć stresu związanego z realizacją zadań w korporacji oraz nauczyć się dużej otwartości.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Pracuje w języku polskim oraz angielskim. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Monika Dolota Lenartowicz

Terapeutka pedagogiczna, Terapetka ręki, Terapeutka SI

Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej z ponad 30 letnim stażem pracy w szkołach warszawskich, czynny terapeuta pedagogiczny, terapeuta SI w szkole i przedszkolu, wychowawca świetlicy.

W Poradni Kroki Razem prowadzę Terapię pedagogiczną i Terapię ręki. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami oraz wzajemny szacunek i empatię.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

  • mgr pedagogiki w zakresie nauczania początkowego (obecnie edukacja wczesnoszkolna), dyplom z wyróżnieniem Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego - 1988
  • studia podyplomowe Informatyka dla nauczycieli Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin - 2006
  • terapeuta pedagogiczny - kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - 2008
  • terapeuta SI - szkolenie PSTIS I i II stopnia w zakresie terapii integracji sensorycznej, certyfikat PSTIS nr 971, certyfikat 148503 Sensory Integration International - 2009
  • terapeuta ręki - kurs I i II stopnia z zakresu terapia ręki i stopy, Centrum Szkoleniowe Cognitus - 2023
  • terapeuta TUS - kurs I i II stopnia z zakresu trening umiejętności społecznych, Centrum Szkoleniowe Cognitus – 2023
Justyna Morawska Lenartowicz
Justyna Morawska Lenartowicz

Aleksandra Pasiak

Dietetyczka, Psychodietetyczka

Prowadzę konsultację dietetyczne i psychodietetyczne, warsztaty żywieniowe i edukację w zakresie między innymi rozszerzania diety, nawyków żywieniowych, indywidualnych mechanizmów jedzenia.

Wykształcenie zdobyłam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a swoją wiedzę pogłębiłam na studiach podyplomowych z psychodietetyki na uczelni SWPS.

Jako specjalistka z doświadczeniem i prywatnie również jako mama doskonale rozumiem wyzwania, przed którymi każdego dnia stają rodzice dbający o zdrowie swoich dzieci oraz własne.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. W swojej pracy łączę wiedzę o żywieniu z głębokim zrozumieniem jego psychologicznych aspektów.

Moje doświadczenie osobiste w połączeniu z wiedzą ekspercką pozwala mi oferować wsparcie, które jest nie tylko profesjonalne, ale i pełne empatii. Jego efektem jest osiągnięcie zdrowia i wewnętrznego spokoju.

Łączenie aspektów dietetycznych i psychologicznych pozwala na holistyczne wsparcie w poprawie nawyków żywieniowych i radzeniu sobie z emocjami związanymi z jedzeniem.

Na konsultacji wspólnie opracujemy spersonalizowany plan działania, dzięki któremu zyskają Państwo pewność, że zdrowie i dobre samopoczucie Waszej rodziny są w dobrych rękach.

Moim celem jest stworzenie przestrzeni, w której każde dziecko i każda rodzina może nauczyć się cieszyć zdrowym jedzeniem, budować pozytywny obraz ciała i rozwijać się w harmonii ze sobą.

Zapraszam Was serdecznie do wspólnej podróży ku zdrowemu życiu i lepszemu samopoczuciu każdego dnia.

Małgorzata Oleńko

Psycholog, psycholog dziecięcy

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.

Ukończyłam liczne kursy, m. in. podstawowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, podstawowy kurs Terapii Integralnej w Institute of bioBiofeedback and Noo-psychosomatic, kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii behawioralnej czy kurs „Terapia poznawczo – behawioralna dzieci i młodzieży”.

Podiadam 22-letnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Dodatkowo, praca z osobami niepełnosprawnymi pozwoliła mi pogłębić zrozumienie wyzwań z jakimi zmagają się opiekunowie oraz same osoby niepełnosprawne.

Specjalizuję się w prowadzeniu warsztatów z obszarów: zakresu integracji, komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozwijania kreatywności, radzenia sobie ze stresem.

Doświadczenie zawodowe rozwijałam współpracując z różnymi organizacjami czy ośrodkami, które zajmowały się pomocą psychologiczną, w tym:

  • ze stowarzyszeniem „KRA”- prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych z elementami umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz zajęć wspólnych dla rodziców i dzieci w celu praktycznego ćwiczenia poznawanych metod wychowawczych
  • z Ośrodkiem dziennego pobytu dla osób z chorobą Parkinsona

Ponadto w latach 2007 – 2013 prowadziłam warsztaty współfinansowane przez Unię Europejską, w tym:

  • asystent rodzinny w ramach projektu „Nowy Horyzont”
  • rozwój osobisty w ramach projektu „Akademia Nowoczesnego Nauczyciela”
  • rozwijanie kompetencji miękkich dla nauczycieli w ramach projektu „Akademia Kompetencji”
  • prowadzenie wykładów związanych z indywidualną pracą psychologiczną oraz pracą z grupą, w ramach projektu „Nowe umiejętności – Nowa jakość życia”
Justyna Morawska Lenartowicz
Justyna Morawska Lenartowicz

Weronika Klimaszewska

Psycholog

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie jednolitych studiów magisterskich o kierunku psychologia specjalność kliniczna. Ukończyła studia podyplomowe z diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w: Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Olecku, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Wola jak również w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej mst. Warszawa-Białołęka.

Na co dzień udziela wsparcia oraz pomoc psychologiczną osobom będącym w kryzysie zdrowia psychicznego, doświadczających trudnych doświadczeń lub przemocy, zmagających się z zaburzeniami zdrowia psychicznego czy nadużywającymi substancji psychoaktywnych. Swoją pracę poddaje stałej oraz regularnej superwizji.

Oferuję kompleksową pomoc psychologiczną obejmującą:

  • Konsultacje psychologiczne, umożliwiające głębsze zrozumienie własnych przeżyć i reakcji udzielając wskazówek odnośnie dalszych działań. Przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w zakresie pomocy w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, trudnościami życiowymi, doświadczeniem przemocy czy problemem uzależnienia.
  • Interwencję kryzysową, zapewniającą wsparcie w nagłych sytuacjach emocjonalnych lub życiowych trudnościach w tym pomoc psychologiczną ukierunkowaną na rozwiązanie problemu.
  • Diagnozę psychologiczną obejmującą szczegółową analizę funkcjonowania psychicznego, identyfikację trudności oraz zasobów, a także ustalenie kierunków dalszej terapii.
  • Diagnozowanie problemów emocjonalnych i psychicznych takich jak zaburzenia nastroju, zachowania, osobowości czy całościowe zaburzenia rozwojowu.

Sylwia Jurek

Seksuolog, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Nazywam się Sylwia Jurek. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie.

Pracuję z nastolatkami od 12 roku życia i osobami dorosłymi. Prowadzę terapię zaburzeń seksualnych oraz wspieram w trudnościach związanych z seksualnością. Udzielam wsparcia psychologicznego osobom w kryzysie emocjonalnym, doświadczającym objawów lękowych, trudności w radzeniu sobie ze stresem. Wspieram w zmaganiu się z brakiem samoakceptacji czy niską pewnością siebie. Wspomagam w trudnościach w relacjach (również rówieśniczych).

Wspieram rodziców w trudnościach wychowawczych.

Edukuję w zakresie seksualności.

W swojej pracy kieruję się empatią, otwartością oraz indywidualnym podejściem do każdej osoby, która przychodzi na spotkanie. Zależy mi na tworzeniu bezpiecznej przestrzeni, która wspomoże zrozumienie siebie, własnych zachowań i emocji.

Sylwia Jurek
Marta Ojdana

Marta Ojdana

Psycholog, pedagog

Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie oraz pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu pomocy rodzinie. Od ponad 10 lat z pasją pracuję z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami, wspierając ich w przezwyciężaniu różnorodnych trudności i wyzwań, które napotykają w codziennym życiu.

Specjalizuję się w diagnozie i terapii osób ze spektrum autyzmu, wykorzystując w tym celu między innymi standaryzowane narzędzie diagnostyczne ADOS-2. W mojej pracy szczególną uwagę poświęcam indywidualnym potrzebom każdej osoby, wierząc, że każdy człowiek wymaga unikalnego podejścia i uważnego wsparcia.

Pomagam rodzicom, którzy zmagają się z trudnościami wychowawczymi, oferując im nie tylko konkretną pomoc w rozwiązywaniu problemów, ale także wsparcie emocjonalne i wskazówki, jak lepiej zrozumieć potrzeby swoich dzieci. Organizuję warsztaty i spotkania psychoedukacyjne zarówno dla rodziców, jak i dla specjalistów, dostarczając praktycznej wiedzy oraz narzędzi pomocnych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Nieustannie rozwijam swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Zależy mi na tym, aby być na bieżąco z najnowszymi metodami terapeutycznymi i edukacyjnymi, by móc jak najlepiej wspierać moich podopiecznych oraz ich rodziny. Wierzę, że wspólne kroki w stronę zrozumienia i współpracy to klucz do budowania trwałych relacji i radzenia sobie z trudnościami.

W poradni "Kroki Razem" oferuję kompleksowe wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodziców, dostosowując metody pracy do indywidualnych potrzeb i sytuacji każdej rodziny. Wspólnie możemy odnaleźć właściwą drogę, by stawiać czoła wyzwaniom i osiągać cele.

Aleksandra Bou Karam

Jestem magistrem psychologii i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Doświadczenie kliniczne zdobywałam na oddziałach dziennych w Szpitalu Nowowiejskim oraz w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica, a także w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym.

Pracuję z osobami dorosłymi, które odczuwają dyskomfort związany z:

  • zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, poczucie samotności, braku akceptacji siebie),
  • zaburzeniami lękowymi, nadmiernym zamartwianiem się (fobie, lęk uogólniony, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne),
  • zaburzeniami osobowości,
  • zaburzeniami somatyzacyjnymi,
  • trudnościami w regulacji emocji i w nawiązywaniu relacji,
  • oraz z parami zmagającymi się z różnego rodzaju trudnościami w swoim związku (narastające nieporozumienia i konflikty, częste kłótnie, poczucie oddalenia się od siebie, doświadczenie zdrady).

Podczas spotkań z klientami priorytetem jest dla mnie stworzenie atmosfery otwartości i akceptacji, która zapewnia bezpieczną przestrzeń do dzielenia się tym, co dla nich ważne. Jednocześnie dbam o holistyczne podejście do zgłaszanych problemów. Wierzę, że każda osoba z którą pracuję, ma swoją wyjątkową historię i potrzeby, dlatego wspólnie dopasowujemy metody i cele terapii do indywidualnej sytuacji. Z uważnością przyglądamy się trudnościom, z którymi mierzą się moi klienci – skupiamy się na identyfikacji źródeł problemów, czynników je podtrzymujących oraz poszukujemy skutecznych sposobów radzenia sobie z nimi.

W trakcie sesji, obok psychoedukacji, proponuję techniki dobrane indywidualnie do potrzeb każdego klienta, które można stosować również samodzielnie - nie tylko między spotkaniami z psychoterapeutą, ale także po zakończeniu terapii - aby zadbać o swoje samopoczucie na co dzień. W pracy korzystam wyłącznie z metod o udowodnionej skuteczności naukowej, łącząc klasyczne podejście terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) z metodami tzw. trzeciej fali CBT, w tym elementy terapii schematów oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Ola
Michalina Owczarek

Michalina Owczarek

Psycholog

Prowadzę zajęcia psychoedukacyjne w przedszkolu. Angażuję dzieci w odkrywanie emocji poprzez zabawę, bajki i kreatywne ćwiczenia. Razem uczymy się o granicach osobistych oraz sposobach radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Dzieci, z którymi pracuję, nazywają mnie „Panią od emocji” :)

W poradni „Kroki Razem” oferuję wsparcie psychologiczne dla dzieci w wieku 6-12 lat.

W mojej pracy kluczowe jest budowanie bezpiecznej przestrzeni oraz relacji, w której dziecko może czuć się akceptowane i zrozumiane. Dostosowuję styl komunikacji oraz używam różnorodnych narzędzi, aby skutecznie dotrzeć do tego, co dziecko czuje i przeżywa. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, z empatią i troską o jego unikalne potrzeby.

Jestem magistrem studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” pomagając osobom doznającym przemocy, w fundacji „Nagle Sami” w tematyce żałoby i szeroko rozumianej straty oraz w Stowarzyszeniu „Widzących Więcej” pracując z osobami z rodzin z syndromem DDA/DDD.

Stale się szkolę i rozwijam swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. Poddaję swoją pracę superwizji.

Opinie naszych pacjentów

Każda opinia to nie tylko potwierdzenie naszych osiągnięć, ale także cenna wskazówka, jak możemy dalej rozwijać nasze usługi, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. W enobo, sukces naszych klientów jest naszym sukcesem, a ich pozytywne doświadczenia motywują nas do ciągłego doskonalenia i innowacji.

Zuzanna Kołnierzak

Miejsce stworzone z sercem i autentyczną chęcią pomocy. Można tu poczuć się bardzo bezpiecznie i swobodnie. Cała gama specjalistów, pomagają w bardzo różnych kwestiach.

Klaudia Wyszyńska

Miejsce, które zapewnia wielowymiarową opiekę dla całej rodziny. Wyspecjalizowany zespół, przytulne wnętrza gabinetów, świetna komunikacja z pacjentem. Polecam serdecznie!

Paulina Pawlak

Zespół profesjonalistów wykładających całe serce w swoją prace. Trafna diagnoza i dobrze dobrana terapia zapewnia opiekę całej mojej rodzinie.

Michal

As a non-native speaker, I'm very glad to have found a specialist with whom I can communicate in English. Highly recommended!

Adam Morawski

Przyjemna atmosfera i bardzo profesjonale podejscie - polecam!

Monika Wojtkowska

Polecam miejsce, bardzo dobrzy specjaliści

Natalia Składowska

Świetna pomoc psychologiczna. Polecam z całego serca! 🩷

Przemysław Banasiuk

Profesjonalna pomoc psychologiczna, polecam

Kontakt

Poradnia psychologiczno pedagogiczna Kroki Razem

Ul. Żeromskiego 4/50

Warszawa

NIP: 1182098033